TUNCELİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Başkanın Mesajı

     Tarihi anlamda önemli bir kültürel mirasa sahip ayrıca ülkemizin en fazla okuryazar nüfus kesimiyle ön plana çıkan Tunceli ilimiz; bölgenin istikrara kavuşması ve güven ortamının tesis edilmesi ile birlikte günümüz siyasal, s ...Devamı>>

KALKINMADA YEREL DİNAMİKLER TOPLANTISI

Tarih: 2014-04-18  /  Okunma: 2786/  Kategori : Manşet / Ekleyen : TOSB Admin

Kalkınmada Yerel Dinamikler 2023 Tunceli Modeli toplantısı ilde bulunan bir otelde gerçekleştirildi.

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Doç. Dr. Ümit İzmen'in moderatörlüğünü yaptığı toplantıda çözüm süreci, turizm, akarsu ve endemik bitki zenginlikleri, organik tarım, organize sanayi, tarım ve hayvancılık, yurtdışındaki Tuncelililerin bölgeye yatırım talepleri, geriye göç eğilimi gibi bir çok konu görüşüldü.

Tunceli’de bulunan kurum, dernek, işveren ve vatandaşların katıldığı, kentin gelişmesi için gerekenler ve beklentiler üzerine konuşmalar yapıldı.

İlk olarak dünyada ve ülkede yaşanan olayların kente yansımalarının görüşüldüğü toplantının ikinci turunda Tunceli'nin gelişmesi ve halkın beklentileri paylaşıldı.

Tuncelililerin artık devletin maddi gücünü burada hissetmek istediklerini söyleyen Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Boztuğ, bunun da milletvekilleri, vali ve belediye başkanlarının ortak çalışması sonucu mümkün olabileceğini belirtti.

Taleplerin toplantı salonlarında görüşülmekten ziyade, devletin üst düzey yetkililerine iletilmesi ve kaynakların buraya aktarılmasının sağlanması gerektiğini belirten Boztuğ, bu konuda milletvekilleri ve belediye başkanlarına büyük sorumluluk düştüğünü söyledi.

Toplantıya Tunceli Vali Yardımcısı Eşref Yonsuz, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Kasun, Fırat Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (FIRATSİFED) Genel Sekreteri Birsen Balbay, Tunceli İş Kadınları Derneği (TUNİŞKAD) Başkanı Fidan Aydın, Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Genel Sekreter Vekili Mesut Öztop, Tunceli Yatırım Destek Ofisi Birim Başkanı Şafak Tayşı, FKA Uzmanı Mustafa Özgün,Tunceli Organize Sanayi Bölgesi, ilde bulunan bazım kurum amir ve temsilcileri, işverenler ve bazı esnaflar katıldı.

 

Toplantıdan çıkan sonuçların rapor haline getirilerek 23 Mayıs'ta Tunceli'de yapılacak toplantıda görüşüleceği belirtildi.

Tüm Haberler


İLETİŞİM ADRESİMİZ

Tunceli Organize Sanayi Bölgesi
Adres: Harçik Mevkii İnönü Mahallesi / TUNCELİ
TUNCELİ OSB MÜDÜRLÜĞÜ ADRES:
Atatürk Mah. İl Özel İdare Binası Kat:4 TUNCELİ
Tel: 0 428 213 10 57-213 2297 (1153) DAHİLİ
Fax: 0 428 213 18 03
E-mail: tunceliosb1@gmail.com